štvrtok, 25. apríla 2013

Prečo si lakujeme prstenník inou farbou?

Ahojte!
Názov článku asi hovorí za všetko. Stále som sa túto otázku v duchu pýtala keď som tomuto trendu podľahla tiež aj napriek tomu, aby som vedela čo to môže znamenať alebo či to vôbec niečo znamená. Nedalo mi to a jediný kto mi na všetko vie odpovedať je samozrejme ujo Google :D Tu je jeho odpoveď.Trend lakovania si prstenníka inou farbou patrí medzi populárne metódy už asi 2 roky. Nezrodil sa nikde inde ako v Amerike - California a New York (kto by to bol čakal čo? ) a onedlho doputoval aj k nám do Európy. Nazýva sa to presnejšie "Ring finger nail polish" alebo "Accent nail manicure" čo je viac-menej upriamenie pozornosti na tento prst.

Táto metóda prišla presnejšie priamo s novou kolekciou Viviene Westwood v tom období a zároveň aj Leighton Denny, expert na nechtovú manikúru, ktorý sa pokladá za jej zakladateľa (osobne si myslím, že je to dobrá blbosť, lebo táto metóda tu mohla byť už dávno len nebola tak populárna ako je teraz). Na druhej strane, medzi celebritami sa prvý krát s takouto manikúrou objavila hviezdička Vanessa Hudgens a hneď za ňou aj najkrajšia žena sveta Beyoncé (u nás som si ako prvú všimla Daru Rolins   keď bola porotkyňou v Let´s Dance alebo čo to bolo ).


A čo to vlastne znamená? 
Odpoveď, ktorá ma zaujala najviac je, že takto vlastne "nenápadne" naznačujeme, že sme voľné. Je to preto akési vyjadrenie nášho statusu, jednoducho kvôli tomu, že nalakovaním prstenníka inou farbou sa pozornosť automaticky sústredí na palec, kde sa nosí zásnubný prsteň.

To bola tá zaujímavejšia teória. Druhá je celkom jednoduchá a vie ju asi každá z vás, ktorá si takto nechty lakuje. Je to proste zaujímavejšie, nápadnejšie a živšie (na leto stvorené) ako keď si nalakujeme všetky nechty tou istou farbou.  Ľudia vnímajú zrakom, to je jasné a pestrejšia farba medzi svetlejšími kričí natoľko, že je občas nemožné nevšimnúť si takúto manikúru na nechtoch.

S tým len súhlasím. Aj mne príde zaujímavejšie skúsiť niečo nové (aj keď neviem či toto sa ešte novým dá stále nazvať) než si dookola lakovať nechty tou istou farbou. Nehovorím zasa, že odteraz mám prstenník neustále nalakovaný ináč, skôr naopak, nepreháňam to tak, no sama sa pristihnem, že ma skôr upútajú nechty s niečím výnimočným, s niečím, s čím sa nestretnem každý deň a "Accent nail manicure" to určite je. A vôbec! Prečo to nevyskúšať, keď to robí aj najkrajšia žena sveta? :D Nie je to dostatočný dôvod? Za tento pokus sa nič nedá.

Zamýšľali ste sa nad týmto trendom aj vy? Lakujete si takto nechty? Páči sa vám to alebo nie?


Pri hľadaní obrázkov som narazila aj na kúsky kde sa nejedná o prstenník ale ukazovák :D Som zvedavá aké teórie vzniknú na tento trend...11 komentárov:

 1. tiež som tomu podľahla a skoro stále si lakujem prsteník inak:) ale je to iba z toho dôvodu, že sa mi to páči :)) a aj ukazovák nevyzerá zle :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Včera som si lakovala nechty na korálovo a akurát asi pred 20minútami som si prstenníky ešte prešla glitrovým lakom :D Mne sa to páči veľmi a častokrát si lakujem ako accent nails aj prostredník aj ukazovák, oba naraz :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nuž, aj som práve dolakovala a vôbec som nerozmýšlala nad tým, že by som si niečo také spravila :D Teda čo sa nechtov týka, nechcem nikdy nič zložité, lebo s lakovaním som úplne nemožná, a nie ešte sa trápiť navyše s nejakým nechtom :D Inak sa mi to celkom páči, teda ako kedy, a ako na kom. :) Zaujímavý článok :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Taky jsem to tak začala nosit a teď to má polovina třídy -_- :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ja si nechty veľmi nelakujem,a keď áno, tak všetky jednou farbou :) ale aj u nás v triede je táto metóda celkom zaužívaná.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Zaujímavý článok a áno aj ja si lakujem prsteník inak :)
  lu3ka.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Mne sa najviac páči kombinácia červenej s čiernym prstenníkom ^.^ Tak som to párkrát mala...Počula som o tom, že tým vyjadrujeme slobodu, že sme bez partnera, alebo že sme sexuálne aktívne(to ma dostalo :D)
  Ale tak možné je všetko...ja za tým nič hlbšie nehľadám..páči sa mi to a to stačí ;)
  Ale tie na fotkách sú krásne! Som nevedela že prvá bola Van :*

  OdpovedaťOdstrániť
 8. nikdy ma nenapadlo že to má nejaký dôvod alebo že to niečo znamená , veľmi zaújmavý článok :)

  sisablog

  OdpovedaťOdstrániť
 9. To je dobrý, ty jo. Zase jsem o něco chytřejší. Taky si barvím prsteníček jinou barvou ... Vypadá to prostě zajímavějš :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Mne to vždy prišlo uletené, keď mi v hlave skrsla myšlienka, že by som si nalakovala len jeden necht inak a priznám sa, vôbec som si nevšimla, že by sa to takto nosievalo. Ja som si len včera nalakovala každý druhý necht inou farbou a som rada, lebo sa mi to zapáčilo, ale doteraz som nič také nerobila, sama neviem prečo :D
  Ako nový poznatok je tento článok naozaj zaujímavý! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. To je vážně zajímavé. Nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, proč to vlastně vzniklo. Já jsem si nikdy prsteníček jinou barvou nelakovala...nějak moc mě to nechytlo, ale někdy to vypadá moc pěkně.

  Style Without Limits

  OdpovedaťOdstrániť