nedeľa, 7. apríla 2013

Zpevňovač nechtov Four Seasons

Ahojte!
Pripravila som si zopár slov Zpevňovači nechtov Four Seasons, ktorý používam už asi rok. Pravidelne. Práve som spotrebovala ďalší a keďže som si ho kúpila opäť, stojí za to aby ste o sa o ňom dozvedeli niečo aj vy.

Four Seasons Nechtová péče ponúka viacero lakov na nechty ako sú ešte aj Vytvrdzovač nechtov ( pre rýchlejšie zaschnutie laku na nechty ) alebo Vápnik pre nechty ( to bude niečo výživné ), no ja mám skúsenosti jedine s týmto zpevňovačom, ktorý mne osobne veľmi pomohol a odvtedy si už nechty bez neho ani nenalakujem. Používam ho ako podkladový lak.


Moje nechty sa často vrstvili. Myslím tým, že sa mi štiepili a potom sa mi odlamovali až také vrstvy nechtu. Nevedela som čo s tým dovtedy, kým som sa v lekárni nenarazila na tento lak. Odvtedy tieto problémy až tak nemám. Jedine ak dám mojim nechtom zabrať na brigáde alebo pri dlhodobých manuálnych prácach, t.j. vykladanie tovaru v obchode.

Oficiálne info
Ochranný zpevňujúci lak, ktorý zároveň s vysokým leskom poskytne starostlivosť vašim lámavým nechtom. Prípravok obsahuje komplex látok, ktoré účinne zpevnia a vytvrdia necht, ktorý sa tak stáva pružným a mechanicky odolným. Zpevňovač nechtov FOUR SEASONS môžete používať samostatne alebo ako podkladový lak. Obsahuje UV stabilizátor.
Made in Spain

Čo hovorím ja?
Ja len súhlasím s popisom. Pre zaujímavosť som si skúsila nájsť aj iné recenzie alebo názory na blogoch a stretla som sa aj s neúspechom tohto laku. Vysvetľujem si to jedine tým, že každý sme iný. Nie každému vyhovuje to čo ostatným, no za pokus nič nedáte. A vlastne, dáte - 2,31 € v lekárni :) Myslím si, že ak trpíte lámavosťou nechtov tak 2,31 € nie je nič. Určite to za to stojí.


Bolo mi do smiechu pri čítaní zloženie toho komplexu látok. Z chémie som už totálne zblbnutá a pri každej zložke si môj mozog automaticky vybavoval chemický vzorec a použítie danej látky :D Chémia je proste všade. Kozmetika je chémia, no čo ma dosť zaskočilo je, že lak má trvanlivosť až 10 rokov! Celkom sranda.

Ináč je lak bežnej konzistencie ako každý druhý. Priehľadný. Mne po nejakom čase dosť zhustne. Na fotke vidíte tú prázdnejšiu fľaštičku. Tak s tou sa mi už ťažko lakuje pretože laku je už dosť málo, ťažko sa naberá a ako vravím, je hustejší. Nikdy som nepozorovala ako dlho mi vydrží. Skúšam sa práve rozpamätať a zdá sa mi, že to bude možno aj +/- 3 mesiace. Pri 14 ml a pomerne častom lakovaní nechtov sa nemôžem sťažovať.Zhrnutie:
+ dobrá účinnosť
+ UV stabilizátor

- u mňa žiadne8 komentárov:

 1. Jee děkuju za typ, já mám hrozné nehty, lámou se mi, třepí no děs!takže si hned v nejbližší době pro tohlep oběžím:-D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Wau, mňa tak napadlo prečo som o tomto ešte nepočula a potom som sa dočítala že je to z lekárne :D Skúsim pohľadať, vôbec to nevyzerá zle! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To je vážně skvělý tip. Mě se nehty začaly neuvěřitelně lámat, takže už nějakou dobu používám gel a tarím jesm docela spokojená. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja mám nechty pomerne pevné, lámu sa mi až keď sú veľmi dlhé, ale tiež sem tam používam Miss Sporty- Silk Base Top Coat , čo slúži aj ako podkladový, teda chráni necht, ale aj ako vrchný lak, teda predlžuje nalakovanie.
  Priznám sa, že o konkrétne tomto som ešte nečítala. Keby som mala problémy s nechtami, tak to skúsim. Inak na lámavosť nechtov je vhodné konzumovať určite typy surovín, teraz som nie som si istá či orechy alebo čo.. Ale určite zdravý životný štýl tomu len prospeje :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tiež mám lámavé nechty asi si ho zoženiem :) dakujem za radu ..

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Kvôli obsahu rakovinotvorného formaldehydu a toluénu lak vôbec nevyzerá príťažlivo. Všímam si tieto dve zložky, spolu s dibutyl ftalátom. Tieto zložky vytvárajú veľmi nepríjemný zápach laku. Ale komu to neprekáža, tak... Asi je to vec vkusu. Na trhu je plno iných spevňujúcich lakov s bezpečným zložením.

  OdpovedaťOdstrániť