pondelok, 24. júna 2013

Recenzia: Paletka korektorov All around Concealer od Catrice

Ahojte!
Pamätáte si ešte keď som písala, že som si kúpila túto paletku? Zaujímali vás moje postrehy a tak ich prinášam.
Musím sa priznať, že som si pred chvíľou prebehla aj zopár recenzií na paletku po blogoch. Nečakala som, že ich toľko nájdem. S niektorými vecami budem súhlasiť, s inými veľmi nie. Celkovo je však hodnotená veľmi pozitívne a k tomu názoru sa teda prikloniť môžem :)


Pri prvom pohľade ma paletka veľmi oslovila. Kamoška si myslela, že som si kúpila tiene, ani ma to neprekvapuje. Obal je plastový, ľahučký, dobre padne do kozmetickej taštičky. Dĺžku má 15 cm.

Obsahuje teda 5 rôznych farieb. Všetky korektory sú krémovej konzistencie. Sú také mastnejšie preto by som ich odporúčala skôr na takú normálnu až suchú pleť, nie na mastnú.

Prvé dva korektory - zelený a ružový majú svoj osobitý účel.
1. zelený - slúži na zredukovanie začervenaných miest. Teda na vyrážky, fľaky po vyrážkach poprípade popraskané žilky
2. ružový - je určený na kruhy pod očami

So zeleným som spokojná. Čo-to vážne zredukuje aj keď na môj vkus to nie je nič prevratné. A s tým ružovým som to na kruhy ešte ani nevybalila. Moja chyba. Z ostatných blogov však zreprodukujem to, že baby boli spokojné. Miešali aj zelenú s ružovou a na tie kruhy to zabrali. Ja sama kruhmi pod očami nejak netrpím tak ma to ani nenapadlo skúsiť a práve ružovú z paletky som zatiaľ využila najmenej.


Tretiu skupinku tvoria béžové odtiene korektorov. Kryjú nedokonalosti a ja oceňujem hlavne to, že sú 3 a môžem ich miešať tak ako to vyhovuje mojej pleti. Používam hlavne na make-up, no teraz v lete mi úplne vystačia rovno tieto korektory tam kde potrebujem a žiadny make-up si nedávam. V lete keď sa opálite určite využijete aj samostatne ten tmavý a potom keď opálenie opäť vybledne máte stále záchrancov inej farby.
Navyše sú vlastne multifunkčné. Ten svetlý je dobrý aj na rozjasnenie pleti a tmavý zase na kontúrovanie.


Pre všetky korektory z paletky platí rovnaká výdrž. Podľa nedržia veľmi dobre, no dá sa to predĺžiť prepúdrovaním. Ja pozorujem, že ich krytie mizne tak po 3-4 hodinách čiže celkom skoro.

A samotné krytie? U mňa najväčšie sklamanie. Od korektorov čakám, že budú kryť lepšie. Možno mám len vysoké nároky lebo na iných blogoch som sa stretla len so spokojnosťou alebo názorom, že ide o stredne silné krytie. Možno aj hej, dajme tomu, že je to stredne silné krytie ale u mňa na hranici so slabým. Zato výsledný efekt je veľmi prirodzený.
Posledná vec, ktorú musím vytknúť je spôsob nanášania. Nie je tu pribalený žiadny štetček, ten by sem bodol maximálne lebo neustále naberanie prstami je jednak nepohodlné, zle sa takto tiene miešajú a skôr tiene spotrebujete lebo sa neberie vždy väčšie množstvo akoby to bolo so štetcom. Ostáva si nejaký jedine kúpiť alebo proste použiť nejaký menší, tenší.

Škoda, že tých korektorov je také malé množstvo. K cene to síce sedí ale bodlo by kľudne viac. Gramáž je 6g aj keď vám to asi veľa nenapovie :) Cena - približne 5 € (niečo menej).

Celkovo neľutujem, že som si paletku kúpila. Neviem či si ju zaobstarám opäť, asi už nie ale len preto aby som skúsila iné korektory a mohla objektívnejšie posúdiť na akom mieste sa umiestni táto od Catrice medzi inými.

Zhrnutie:
+ 5 farieb, ktoré sa dajú miešať
+ rôzne účely
+ pôsobia prirodzene
+ šikovné ľahké balenie
+ cena 

- slabšie krytie aj výdrž
- malé množstvo
- chýba mi k tomu ten štetec na nanášanie6 komentárov:

 1. pekne spracovaná recenzia :) pozerala som na ne v drogérke,ale nakoniec som ich nekúpila a tuším ani neľutujem :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dobré je akurát to, že je tu 5 farieb ale krytie fakt nič moc :) Skúsiť radšej niečo iné :)

   Odstrániť
 2. Tiež by som potrebovala nejaký korektor, ale sama neviem, ktorý by bol dobrý a teda sama neviem, či by som si tento zakúpila, so mnou hormóny ešte dosť lomcujú a v niektorých dňoch mám neskutočne vyhádzanú pokožku a červené miesta sa mi naozaj ťažko prekrývajú :(

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja si myslím, že tieto korektory až tak dobre nekryjú, sú oveľa lepšie ale na druhej strane veľakrát platí, že čím lepšie krytie tým ťažší makeup - teda korektor pre pleť a ťažké makeupy na leto nie sú až tak super, no :/

   Odstrániť
 3. Paletku som si nedávno kúpila tiež, skúšala som všetky, no zdá sa mi že ten ružový mi kruhy pod očami akoby ešte zvýrazní, alebo na to proste nie som zvyknutá. Proste mám potom červené od očí až po líca, vďaka mojej citlivejšej pleti. Ale so zeleným sa mi robilo fajn, aj keď na môj vkus prekryje to začervenanie trochu slabšie, a zvykne sa mi žmolkovať. Tiež sa mi nanášanie prstami nepáči, mám v pláne si ale kúpiť osobitný štetec, tak uvidíme :) Tiež sa paletku chystám recenzovať. :) S béžovými som však absolútne spokojná, až na tú výdrž. Najtmavším kontúrujem a musím povedať že to vyzerá viac ako len prirodzene, proste fantázia :) Vždy zafixujem púdrom a vydrží to o niečo dlhšie než tie svetlejšie. Druhý je presne môj tón pleti, takže som za to rada, a svetlý si dávam taktiež pod oči a robí to super efekt. :) Len tá výdrž je vážne mizerná, to jediné ma sklamalo pri všetkých. :( Ale som rada, že nie som sama, komu to tak robí, teda vieš ako to myslím, žiadna škodoradosť, len keby to robila paletka iba mne, buď by som bola divná, alebo by to bolo naschvál :D !

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Chápem :D Ja som sa zase pri čítaní tých recenzií cítila divne, že len ja nie som s tým krytím spokojná alebo čo? :D Takže som rada, že so mnou súhlasíš a nehovorím dristy :D Štetec nakoniec používam taký skosený na linky na túto paletku :D Stačí mi.

   Odstrániť