sobota, 29. júna 2013

Vlasy v lete

Ahojte!
Keďže sa na nás valí obdobie horúčav, ktoré sa nedotýka len našej pokožky ale aj vlasov niečo o tom napíšem.

Nemám vo zvyku kupovať si špeciálne iné rozdielne produkty na letnú sezónu a potom na zimnú sezónu. Využívam hlavne to čo sa mi zíde nonstop. Povedzme len, že v určitom ročnom období viac a v inom menej alebo v menšej miere. Naše vlasy sú v lete zvlášť náchylné na lámanie a vysušovanie a preto by sme sa mali snažiť nedopustiť aby úplne podľahli týmto rizikám ale naopak snažiť sa zmierniť ich. Čo mám doma ja?


1. Loreal Elseve color-vive balzam s ochrannou starostlivosťou pre farbené a melírované vlasy - moje vlasy sú melírované aj keď teraz mám odrast asi v polovičke hlavy. Chystám sa to čoskoro zmeniť. Balzam obsahuje vyživujúci koncentrát + UV filtre , ktoré vyživujú a chránia vlasy i farbu. Výsledok by malo byť ľahké rozčesávanie, chránená a intenzívna farba. Ja sa nesťažujem. Vôňa je taká neutrálna a tento balzam si striekam pravidelne do mokrých, umytých vlasov ale aj do suchých keď chcem aby neboli také hocijaké alebo ak sa mi zdajú suché vždy im dodá lesk. Na leto ideálne ak sa narýchlo chcete zbaviť "sena" na hlave. Cenu netuším. Kúpila mi to mamča a na cenu som v obchode akosi nikdy nepozerala :)


2. Balea hydratačné vlasové mlieko na suché a poškodené vlasy - hydratačné produkty sú alfou a omegou pre suché vlasy. Priznám sa, že u mňa hydratačný šampón momentálne nenájdete ( som verná Baleáckemu šampónu) ale rozmýšľala som, že toto leto nejaký vyskúšam. Mlieko je ale super. Ja si ho dávam hlavne na končeky vlasov a potom v takom primeranom množstve aj do celých vlasov. Nemôžem sa nabažiť tej vône, ktorá potom zaplní celý byt. Po použití mlieka sú vlasy, jemné, dobre sa rozčesávajú a navyše obalené nejakými špeciálnymi látkami, ktoré bránia prenikaniu tepla a tak aj ničeniu vlasov. Stojí okolo 2,50 €. Neviem presne.


3. Schwarzkopf Gliss Kur Hair Repair kúra na rozštiepené končeky vlasov - kúpila som si ju asi za 3,99 € v DM-ku keď som sa nechcela vzdať dĺžky vlasov a povedala si, že ja nájdem niečo čo opäť oživí moje suché, 100x polámané končeky vlasov. Omyl. Ani toto nebol ten pravý záchranca. Teraz už viem, že jediné čo pomáha na rozštiepené končeky sú jedine nožnice až tak dostatočná starostlivosť. Kúru som si samozrejme nechala a používam ďalej. Používa sa na suché vlasy a obsahuje keratín, ktorý ten vlas chráni a aj keď sľubuje regeneráciu extrémne poškodených vlasov nemôžem 100-percentne súhlasiť. Na druhej strane súhlasím s tvrdením, že štiepenie končekov vlasov a vlasu ako takého môže zastaviť. Dobrá vecička aj keď uprednostňujem to mliečko od Balei.

Aké produkty na vlasy využívate v lete najviac?2 komentáre:

  1. Super článek! Já mám nejradši výrobky od Gliss Kur. Mám od nich fialovou řadu a vyhovuje mi. :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ja sa priznám, že ja v lete nepoužívam inšie produkty ako v zime. Pretože ja mám vlasy stále veľmi citlivé. Používam šampóny väčšinou s nejakým ochranným účinkom, kondicionér tiež, potom rôzne masky-sem tam domáce, a aby mi držali vlnky, tak používam gél na vlasy aj to s nejakým ochranným faktorom ohľadom UV žiarenia.

    OdpovedaťOdstrániť