pondelok, 22. júla 2013

Výhody očných liniek v pere/fixe

Ahojte!
Inšpirovala ma moja súčasná fixka na oči, ktorá mi pomaličky dochádza a premýšľam o vyskúšaní ďalšieho nováčika. Najprv však zhrniem moje doterajšie skúsenosti.


Linku na oči som najprv robila s klasickou čiernou ceruzkou. Najprv od menej známej značky Regina cez Miss Sporty až po Gabriella Salvete a stále som natrafila na ten istý problém - nepresné nanášanie, drolenie sa, málo intenzívna farba a slabučká výdrž. Potom prišla na rad očná linka v pere a bolo po probléme.

Hlavné výhody očných liniek v pere: 
1. presné nanášanie a ľahká manipulácia - aj keď s tou manipuláciou som ako začiatočníčka mala trocha problém ale zvykla som si veľmi rýchlo. Stačí nájsť ten správny spôsob a odvtedy to už má človek "v ruke". Ináč sa s hrotom dá vykresliť precízna tenká linka takisto ako hrubšia. Záleží na vás akú si zvolte a potrebujete.

2. žiadne otisky na viečku - otisky platia hlavne pre gélové alebo tekuté linky, ktoré potrebujú neraz viac času na zaschnutie. Z fixou som zatiaľ na tento problém nenarazila.

3. žiadne drolenie a opadávanie - toto platí opäť pre ceruzky. Koľko krát sa mi stalo, že som mala také drolky na viečku. Ble.

4. väčšia výdrž ako ceruzky (česť výnimkám) - vydržia celý deň

+ 1 maličké mínus (aby sa nepovedalo) - u fixky nikdy neviete koľko jej tam ešte ostáva. Ceruzka sa strúha, celkovo ju môžete používať dlhšiu dobu aj keď za ten efekt by som si radšej 5x kúpila novú fixku akoby som mala ďalej zostať pri jednej ceruzke.


Vyskúšala som zatiaľ 2 očné linky v pere alebo fixke. Už môžem povedať, že sú pre mňa vo veľkej miere ako dvojičky. Neodlišujú sa veľmi ale predsa len jedna predbehla tú druhú aspoň o krôčik :)


1. Oriflame Eyeliner Stylo Black

Linku som si kúpila až 2x po sebe, pretože som nemala náladu experimentovať s inými. Pre začiatočníka je dokonalá. Má všetky tie výhody fixiek alebo pier. Takisto rýchlo schne, vydrží aj celý deň, nerozmaže sa tak ľahko keď si oko nasucho pretriete, čo bohužiaľ neplatí o kontakte s vodou. Vodeodolná nie je a preto sa so slzami napríklad zmaže ľahko. Mínus, ktoré jej dám je ale za rýchlejšie vysychanie oproti nasledujúcej očnej linke od Miss Sporty a takisto aj málo intenzívnej čiernej na môj vkus. Práve to však môže byť práve výhodou pre začiatočníčky s týmto typom liniek. Dostupná je v 2 odtieňoch.
Cena: oficiálne 7 € ale dá sa zohnať aj za menej keď je práve v akcii ( ja som ju brala v akcii tuším za 3 €, presne nepamätám)

2. Miss Sporty Cat´s Eyes Liner

Zatiaľ obľúbenec. Za málo peňazí, veľa muziky by mohlo byť aj jej heslo. Mínus, ktoré som dala pri Oriflame linke je tu napravené. Čierna farba je intenzívna dostatočne a ostatné veci platia rovnako. Obaly majú obidve linky plastové, čierno strieborné pričom Miss Sporty tam má ešte obrázok mačky :) Hrot majú taktiež podobný ak nie aj taký istý, veľkosť tiež tá istá. S odlíčením nie je žiadny problém. Linka od Miss Sporty urobila ten spomínaný krôčik vpred len kvôli intenzívnejšej čiernej a možno aj kvôli cene. Pri tejto linke nepotrebujete čakať na žiadne akcie. Dostupná v 4 odtieňoch. Mám ju už 4 mesiace a to je čo povedať!
Cena: 2,69 €Aké linky uprednostňujete vy? Aké iné očné linky v pere/fixe by ste mi odporučili? :)

11 komentárov:

 1. Neodporúčim ti teraz žiadnu linku v pere ani fixe, pretože také nepoužívam. Zvykla som si na tekutú hneď od začiatku a ani mi nenapadlo ju meniť. Má síce aj nevýhody, ale ja som spokojná, za ten čas som si zvykla, že musím chvíľu počkať na zaschnutie, a keď náhodou zabudnem, tak vatovou tyčinkou sa to hravo dá dať dole ešte včas :) A používam linku od Miss sporty fabulous glam, mám ju pekne dlho a už by som potrebovala novú. Ale aj tak si myslím, že znova siahnem po tekutej linke, niektoré fixy vraj rýchlo vyschýnajú a potom to ani na očiach nevyzerá skvelo.
  Ale 100ľudí-100 chutí.

  Tie tvoje recenzie ma neskutočne bavia :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jasné, každý má to svoje :) Ja by som tiež nejaké veci nemenila aj keby mi 10 ľudí povedalo, že niečo iné je ešte vymakanejšie. Človek si zvykne a mooožno časom keď bude mať chuť na zmenu tak to proste vyskúša :D Aaa ďakujem ;)

   Odstrániť
 2. Používam tekutú linku id Miss sporty ale tvoja recenzia ma zaujala, tak možno skúsim nejakú vo fixe. S tekutými mám problém, lebo dlho schnú a otláčajú sa.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Moja sestra takisto používala tekutú a neustále sa sťažovala, že sa jej otlačí na viečko :) Potom som jej dala vyskúšať fixku. Najprv nadávala že to vôbec nepíše a že je to krivé a podobne ale keď si našla ten svoj spôsob ako to ide tak sa už k tekutým nevrátila :)

   Odstrániť
 3. Ja používam len ceruzku od Miss Sporty. na viečko si linky nekreslím,,,ale už som skúšala, neviem či to nebola práve táto od Oriflameu... ale vobec sa mi s ňou nedarilo kresliť, pretože mi akoby vôbec nechytala na viečko, alebo ako keby bola zaschnutá...ale ked som skúšala na ruku, tak išla.. asi to neviem, alebo to štrajkuje v mojich rukách :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som mala preeesne tento problém keď som začínala. Nakoniec som zistila, že sa len bojím poriadne na to viečko kresliť a tiež som aj zle držala. Potom som na to prišla, treba fixku ťahať tak trochu pozdĺžne (neviem ako to lepšie vysvetliť :D ) a hlavne nenechať sa odradiť :D

   Odstrániť
 4. tekutú linku mám z Oriflame a som s ňou fakt spokojná. rýchlo schne, ľahko sa nanáša. v pere som mala raz jednu od Essence a dosť rýchlo sa minula tak to ma trochu sklamalo. ale ľahká manipulácia to určite je, s tým súhlasím. ;D
  http://bonesincouture.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. nevedela by si mi nejako vysvetliť v skratke ako si mám tú linku nanášať ?? ... mám ten pocit akoby vôbec nepísala...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja to robím už nejak prirodzene ale trik bude asi v tom, že ja ju akoby kreslím celou tou jej stranou, akoby som ju obtierala tam kde chcem, netreba ani tlačiť, len ťahať. Pamätám si keď som začínala tak som dokonca aj cítila na viečku, že to kreslí lebo to nechávalo taký akoby chladivý pocit alebo čo ja viem :D Proste to už potom išlo, stačí len skúšať a nevzdať to pri hľadaní toho správneho spôsobu ;) Určite sa oplatí a fixku si zamiluješ :)

   Odstrániť
  2. takže nemaľuješ s tým hrotom, ale tou jej stranou, hej? :) ... tak dakujem za radu

   Odstrániť
  3. Presne tak, s hrotom sa to veľmi ani nedá :) vyskúšaj ťahať tou stranou :)

   Odstrániť