štvrtok, 8. augusta 2013

Recenzia Balea Soft&Clear Anti-pickel Tagesfluid

Ahojte :)

Keďže sa mi v poslednej dobe zhoršila pleť a nechce sa mi ísť do kožnej predpísať môj obľúbený Dalacint chcela som skúsiť či nenaďabím na nejaký nový zázrak z drogérky.Baleácke výrobky skúšam rada a recenzujem takisto. Väčšina z nich ma ešte nesklamala ale raz to prísť muselo. V predajni som hľadala prvotne nejaký Balea Roll-on na akné, no zistila som, že čosi také neponúkajú aj keď kedysi vraj bol aj takýto výrobok. Potom prišli s touto novou radou výrobkov na akné. Opäť som váhala medzi tým, či investovať do drahšieho roll-on Garnieru alebo ušetriť a minúť asi 1,99 € na tento fluid proti akné. Tentoraz som prestrelila.


V prvom rade musím skritizovať aj slabý popis produktu. Vôbec žiadne slovenské slovo o tom, na čo má tento fluid, alebo budem vravieť ľahučký alebo riedky krém, slúži. Jediné čo je spomenuté je, že obsahuje kyselinu salicylovú a zinok. Tí, ktorí troška pátrajú vedia, že tieto 2 zložky majú pôsobiť proti tvorbe akné ale ostatní si môžu asi len tak pískať. Veď kto má vedieť že čo je to po nemecky Anti-Pickel??...sorry, že sa neučím nemecky. A z obrázku môžete tak jedine pochopiť, že tiež vyťahuje čierne bodky :DNo nič, vzala som si ho keďže som vedela o zinku a kyseline salicylovej. Po otvorení som zistila, že krém je veľmi ľahký, redší a môžem povedať, že super sa vsiakne a hydratuje. Vôňa ma neohúrila, taká skôr chemická, lekárenská. Povedala som si, že možno to ozaj bude zaberať. Omyl. Dávala som si aj ráno aj večer (aj keď píše, že stačí ráno :D ) Trošku mi to pleť akoby stiahlo.

Prvé 2 dni sa mi aj zdalo, že akné sa mi zlepšuje ale potom nastala katastrofa a ono sa to skôr zhoršilo. Odvtedy som ho prestala používať. Po niekoľkých dňoch som si opäť povedala, že čo ak to predsa len nebolo kvôli krému. Tak som mu dala druhú šancu. Neviem či sa to zhoršilo ale pomôcť určite nepomohlo. Takže mi krémik spôsobil len prvotné nadšenie a potom opäť nič.


Tak som si za 2 € vyskúšala 50 ml-ový Baleácky "fail", ktorý si už nekúpim. Teraz si zháňam Biodermu aj napriek astronomickým cenám. Potom dám vedieť.

Zhrnutie: 3/10

11 komentárov:

 1. Biodermu by som ani nebrala. Ja používam Garnier a tiež s kyselinou salicylovou a pomáha to, aj keď ja mám pleť veľmi agresívnu a len ked si ju jeden deň neočistím, už je s ňou problém. Ale inak som s Garnierom spokojná.

  Tiež som rozmýšľala, že by som skúsila nejakú Baleu, ale po tvojej recenzií sa do toho nebudem púšťať(nemyslím iné prípravky, len tento proti akné ;) )

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. S Garnierom to ja mám bežne už asi 2 roky, stále kupujem zelenú sadu - odličovacie mlieko a pleťovúvodu Essentials ale akosi mi to teraz nepomáha, neviem čo je to s mojou pleťou v poslednej dobe :D A Biodermu chcem preto lebo som mala vzorky a už len tie mi pomohli tak som si zaobstarala už aj také menšie 10-dňové balenie a uvidíme...bude recenzia aj na to :)

   Odstrániť
 2. V produktoch od Baley to je dosť časté, že tam nie je slovenský "návod". Túto značku som mala aj ja rada, ale zjavne tento krém nestojí za nič.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja ju mám rada aj ďalej, veď prvé sklamanie, no...tak čo už, prípravky na pleť asi nebude silná stránka Baley :)

   Odstrániť
 3. tak to mi je ľúto že ti nepomohol..ja už Baleu na tvár nepoužívam,pretože sa z toho vždy vyhádžem:(..

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Od té doby, co jsem v Anglii se mi pleť zase strašně zhoršila. Myslim, že to bude tou vodou, je tu jiná. Musim něco koupit, protože s tim mym obličejem se mi nikam do města chodit nechce :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Len radšej nešetri na lacných prípravkoch, mne sa to tentoraz vypomstilo :D

   Odstrániť
 5. Baleu som ešte nevyskúšala :(

  Romi- www.myself-romi.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to vyzerá, že čo sa výrobkov na akné týka, tak ani skúšať radšej nemusíš :)

   Odstrániť
 6. ahojky pekný blog mne tento produkt aj docela pomohol :-) kuk na môj blog poteší aj komentár :-) : http://teresabeautyblog.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť