piatok, 2. augusta 2013

Rimmel Lasting Finish By Kate (odtieň 14)

Ahojte!
Uvedomujem si, že tento rúž už má snáď každá alebo o ňom a jeho plusoch počula, no nedalo mi nechať ho len tak bez povšimnutia u mňa na blogu. Ten môj je trošku špeciálny tým, že tento odtieň som v slovenských drogériách ešte nezbadala. Väčšinou sú tu odtiene od 1 - 12 pričom drvivá väčšina sú dosť divoké odtiene. Najobľúbenejší je zrejme 003 - True Nude a možno taká dvojička od neho je moja 14-ka :)


K môjmu rúžu z tejto kolekcie som prišla v drogérii v Poľsku. Nepamätám si na názov drogérie, no cena sa pohybovala tak isto ako u nás keď som to prerátala zo zlotych. Teda okolo 4 €. Nie som si istá ale mám pocit, že som jeho nákup aj tak by the way spomínala na blogu, nechce sa mi pátrať či fakt :D Vlastním takú nude farbu, povedala by som že kombinácia takej hnedej, telovej a trošku tehlovočervenej? Asi.


No nič, popísalo sa už o ňom veľa, prevažne chvály, ktoré ma prinútili k jeho kúpe. A naozaj som nebola sklamaná. Nebola som a ani stále nie som nejaký bojovník za rúže, nikdy som si na nich nepotrpela a nenosila ich a tak je tento by Kate u mňa akýmsi revolucionár :)

Obal - u mňa boduje. Stále opakujem ako mám rada jednoduchosť a tu je opäť podčiarknutá dokonale. Matný, čierny, plastový obal s červeným podpisom Kate Moss. Čo viac dodať. Takisto sa dobre zatvára, vrchnáčik klapne a v kabelke nie je šanca aby sa len tak sám otvoril.

Pigmentácia patrí určite k najhlavnejším dôvodom prečo je rúž od Rimmel takým miláčikom. Stačí raz prejsť pery a krytie je dokonalé, čo platí aj pre takéto nude odtiene ako je napríklad 3-ka alebo 14-ka :)

Krémová konzistencia obsahujúca čierne diamanty pre žiarivú farbu dodáva perám intenzívny odtieň takisto. U mňa je ale táto krémová konzistencia aj troška mínusom pretože zanecháva dosť otlačky keď pijete napríklad. Na druhej strane dobre hydratuje, nelepí a vytvára taký matný efekt :)

Rúž sľubuje dlhotrvajúcu výdrž, niekde som čítala, že až 8 hodín, no 8 hodín to fakt nie je. Je to skôr 3-4 hodiny čo je na rúže celkom dobré. Súdim podľa mojich polročných skúseností s rúžmi čo tiež nemusí byť ešte ktovieako objektívne :D Ale myslím, že je to aj tak dosť :)

Nemám pery na fotenie, preto som našla lepšiu fotku pre vás...(dole)

Táto fotka zachytáva odtieň výstižne :)

Najväčšie negatívum rúžu je snáď iba v jeho vôni. S týmto mínusom som sa stretla asi pri každej recenzii. Narazila som aj na jednu babu, ktorej to zas voňalo :D Ja si myslím, že tá vôňa je niečo ako vôňa klasického make-upu, neparfumovaného. Ono sa to potom stratí keď rúž už máte na perách a trochu vsiakne ale ako taká je tá vôňa dosť nepríjemná.

Záver:
+ pigmentácia
+ obal
+ výdrž
+ matný efekt

- vôňa
- príliš krémový

8/10

5 komentárov:

 1. Odpovede
  1. Práve to, na pestré farby nemám odvahu :D

   Odstrániť
 2. Na tebe to vyzerá super, neviem si to predstaviť na sebe, ja som skôr na niečo výraznejšie, ale určite tie pery s rúžom vyzerajú viac "sexy" ako bez neho. Teda, nič proti tvojim perám :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja sa naopak výraznejšieho bojím :D :D A neboj, neberiem to osobne, ja mám nejaké divné pery tak či tak :D

   Odstrániť
 3. Nádhera ♥ ta rtěnka ti moc sluší :*

  OdpovedaťOdstrániť